1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Eurobank opinie
EuroBank S.A.
Siedziba banku: ul. Św. Mikołaja 72, 50-126 Wrocław
Prezes banku: Alexis Lacroix
 
Bank w liczbach:
  • 16. bank pod względem aktywów 13,7 mld złotych (IV kwartał 2016)
  • Liczba placówek własnych - 266 (I kwartał 2017)
  • Liczba placówek partnerskich - 216 (I kwartał 2017)
  • Liczba etatów – 2 903 (I kwartał 2017)
  • Liczba klientów ogółem – 1 440 364(I kwartał 2017)
  • Liczba klientów indywidualnych - 1 440 364(I kwartał 2017)

 
Kapitał zakładowy: 563.096.032,05 złotych


Udziałowcy (akcjonariusze)/stopień:
  • Grupa Société Générale - 99%

 
 

Historia banku


Początki Banku Euro Bank S.A. sięgają roku 2003, debiutując jako specjalista od kredytów gotówkowych, z czasem poszerzając zakres działania. Założycielem Banku był Mariusz Łukasiewicz, który przejął oraz połączył dwa banki – Bank Społem S.A. oraz Bank Wschodni S.A., tworząc Eurobank. Po jego śmierci bank został przejęty przez jedną z największych europejskich grup finansowych Societe Generale.

Eurobank jest bankiem komercyjnym, oferującym usługi finansowe osobom fizycznym, specjalizującym się w kredytach konsumpcyjnych i hipotecznych oraz kartach kredytowych. Jest nowoczesną i dynamiczną instytucją nastawioną na obsługę młodych i otwartych klientów. Natomiast nie obsługuje on przedsiębiorstw, firm, korporacji oraz organizacji.
Jako pierwszy w Polsce otwierał niewielkie, niskobudżetowe placówki w ruchliwych miejscach – galeriach handlowych.

Obecnie znajduje się w czołówce najsilniejszych instytucji finansowych w Polsce, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. tytuł „Superbrand 2012”.
Eurobank zapewnia profesjonalną i miłą obsługę, stale starając się być bliżej swoich klientów. Aktywnie angażuje się w inicjatywy odpowiedzialnego biznesu. Od kilku lat działa w doszkalaniu Polaków w zakresie finansów. Za pośrednictwem platform edukacyjnych mistrz-oszczedzania.pl i www.money.pl/eurobank, eksperci banku dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

Bank wspiera również wydarzenia kulturalne, partneruje wydarzeniom muzycznym – festiwalowi Jazztopad oraz wydawaniu płyt RAM Cafe. Był również sponsorem turnieju tenisowego Wrocław Open w 2015 roku.
Na uwagę zasługują również działania marketingowe, a dokładnie współpraca ze znanymi polskimi osobistościami, głównie aktorami: Krystyną Jandą, Danutą Stenką, Januszem Gajosem, Tomaszem Kotem, Katarzyną Figurą oraz Piotrem Adamczykiem.

Sprawdź ofertę Eurobanku >>